Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego i związane z tym ograniczenia nie jesteśmy w stanie w tym roku zaprosić Was na Międzynarodowy Dzień Muzealnika obchodzony corocznie w dniu 18 maja, czyli Europejską Noc Muzeów odbywającą się zazwyczaj w weekend najbliższy Dnia Muzealnika.Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego i związane z tym ograniczenia nie jesteśmy w stanie w tym roku zaprosić Was na Międzynarodowy Dzień Muzealnika obchodzony corocznie w dniu 18 maja, czyli Europejską Noc Muzeów odbywającą się zazwyczaj w weekend najbliższy Dnia Muzealnika.14 maja 2011 r. zaprosiliśmy Was na Ziębicką Noc Muzeów po raz pierwszy. Od tej pory zapraszaliśmy Was w nasze święto corocznie. Oj, działo się w naszym muzeum! Porywaliśmy Burmistrza Ziębic, torturowaliśmy i spaliliśmy czarownice, oglądaliśmy potyczki rycerzy, honorowaliśmy sybiraków i kresowiaków, piekliśmy pierniki, podziwialiśmy piękne kompozycje kwiatowe, słuchaliśmy rocka, oglądaliśmy filmy, tańczyliśmy przy żydowskiej muzyce i poznawaliśmy żydowską kulturę i obyczaje... Przede wszystkim jednak chwaliliśmy się naszymi zbiorami. Mamy nadzieję, że po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej będziemy spotykali się na Nocach Muzeów w ziębickim muzeum jeszcze wielokrotnie. Do zobaczenia!