W Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach można już nabyć Znaczek Turystyczny opatrzony nr identyfikacyjnym 140 z logo ziębickiego muzeum. Idea znaczków turystycznych narodziła się w Czechach, a obecnie można je nabyć w różnych atrakcyjnych turystycznie miejscach w całej Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Na całym świecie dziś jest 4006 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, w tym ziębickie Muzeum. Znaczek posiada nr identyfikujący dane miejsce, stanowi dużą gratkę dla kolekcjonerów i turystów. Kolekcjonerzy po zebraniu 10 znaczków opatrzonych kolejnymi numerami otrzymują od właściciela znaku towarowego, firmy Znaczki Turystyczne Sp. z o.o. www.znaczki-turystyczne.pl Znaczek Kolekcjonera. Zasady gry kolekcjonerskiej są bardzo proste:

1. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi numerami.
  2. Odciąć od znaczka papierowy kupon identyfikacyjny.
  3. Przesłać odcięte kupony na adres: Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok.

Za każdych 10 wysłanych pod tym adresem znaczków kolekcjoner otrzymuje:
Znaczek Kolekcjonera, czyli Znaczek Turystyczny, którego nie można kupić w żadnym miejscu - za każdą zebrana dziesiątkę znaczków otrzymuje się inny Znaczek Kolekcjonera.
Pojawiają się również znaczki okolicznościowe (wydawane okazjonalnie) posiadające papierowy kupon zwany Joker. Można nim uzupełnić brakujący numer w zbieranej dziesiątce znaczków, ale tylko jeden w każdej z nich.
Zapraszamy do odwiedzin w ziębickim muzeum i gry w Znaczki Turystyczne.