W związku ze stanem epidemii Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach jest od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania nieczynne dla zwiedzających. Tym samym od 12 marca 2020 r. do odwołania, do muzeum nie będą wpuszczani zwiedzający, a wszelkie zaplanowane imprezy, zajęcia, warsztaty i lekcje muzealne zostają odwołane. 

Zalecamy załatwianie wszelkich spraw pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą ePUAP: /msgdz/ESP. Można również pozostawiać wiadomości w skrzynce pocztowej przed wejściem do muzeum lub kontaktować się telefonicznie pod nr 74 81 91 378.

nieczynne

Z pracowni konserwatorskiej Pana Piotra Pelca powróciły do ziębickiego muzeum trzy obrazy autorstwa Josepha Langera. Są to: autoportret artysty oraz dwa portrety jego żony Marty. Obrazy wróciły już na ekspozycję stałą w sali poświęconej Josephowi Langerowi w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach. Zapraszamy do muzeum!

Langer

Ziębickie muzeum wzbogaciło swoje zbiory o niezwykłe eksponaty. W dniu wczorajszym Fundacja Lawendowa Alternatywa z Baldwinowic przekazała nam repliki damskich dolnośląskich strojów ludowych. Zostały one uszyte przez uczestniczki projektu "Odkrywamy zapomniane - szlakiem tradycji Ziemi Ząbkowickiej" dzięki programowi Etno Polska finansowanemu przez Narodowe Centrum Kultury. Stroje można już podziwiać na stałej ekspozycji naszego muzeum.

Zapraszamy!