Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji stałej. Jest to już dziesiąta sala ekspozycyjna jaką mogą odwiedzać zwiedzający ziębickie muzeum. W nowej sali prezentujemy kolekcję szkła użytkowego od XVIII do poł. XX w. Wśród eksponatów możemy tu zobaczyć m.in. unikatowe osiemnastowieczne podwójne szkło zdobione złota folią , grawerowane i złocone kielichy oraz kufle do piwa z XVIII i XIX w. oraz inne formy bogatego wzornictwa szkła użytkowego np: patery, karafki, wazony, szklanki, a także witraże. Szkło z ziębickich zbiorów, ze względu na brak pomieszczeń w naszej siedzibie, przez ponad 30-lat wypożyczone było do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. W 2009 r., po zakończeniu I etapu remontu Ratusza Miejskiego przeniesiono do innego budynku znajdujące się tu od lat biuro Kombatantów i Sybiraków, i właśnie w tym pomieszczeniu zorganizowano nową ekspozycję stałą.