Do naszego muzeum powróciły w dniu wczorajszym z konserwacji na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie cztery obrazy. Współpraca ziębickiego muzeum z krakowską ASP trwa już kilkanaście lat i dzięki niej wiele ziębickich obrazów przeszło już w Krakowie konserwację i restaurację. Nasze muzeum pokrywa jedynie niewielkie, ryczałtowe koszty materiałów zużytych podczas konserwacji dzieł sztuki. To wielka korzyść i oszczędność dla naszego muzeum, ponieważ konserwacja naszych obrazów wykonana jest w sposób profesjonalny, według najwyższych standardów obowiązujących w tej dziedzinie, a jednocześnie nie ponosimy pełnych kosztów tych prac - procesy konserwacji i restauracji dzieł sztuki są bardzo kosztowne.

Współpraca między Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, a krakowskim Wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP byłaby niemożliwa, gdyby nie życzliwość Pań: prof. dr hab. Jadwigi Wyszyńskiej i prof. dr hab. Marty Lempart-Geratowskiej, którym tą drogą, w imieniu muzeum, raz jeszcze składamy podziękowania.

W tym samym dniu, do pracowni konserwatorskiej krakowskiej ASP dostarczyliśmy kolejne cztery nasze obrazy, które przejdą tam konserwację i restaurację.

mz 4491m

mz 4488