Tegoroczna Edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywać się będzie pod hasłem: Kamienie Milowe. W ramach trwających obchodów 80 - lecia ziębickiego muzeum, zapraszamy w dniu 17 września 2011 r. - sobota, do Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach o godz. 1000 na prelekcję poświęconą słupom Granicy św. Jana, którą wygłosi pan Henryk Sławiec. Następnie około godz. 1100 uczestnicy prelekcji będą mogli przejechać autokarem w rejon dwóch lub trzech (w zależności od pogody) słupów Granicy Św. Jana i zapoznać się z nimi w terenie (konieczność dojścia od autokarów do słupów ok.1,5 km). Ilość miejsc w autokarze jest ograniczona, a zapisy na miejsca przyjmowane są w biurze Muzeum S.G.D. pod nr. tel. 74 81 91 378 lub e-mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wstęp wolny - zapraszamy!