Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach zaprasza do zwiedzania nowych ekspozycji, które zostały zorganizowane w części pomieszczeń piwnic ratusza, które muzeum otrzymało wiosną tego roku po ich wydzieleniu z byłej restauracji "Ratuszowa". Pomieszczenia piwniczne przeszły przez kilka minionych miesięcy remont oraz adaptację na cele muzealne i urządzono w nich dwie nowe sale ekspozycyjne - nową kolekcję broni białej i palnej oraz przeniesiono z I piętra zbiory rzeźby. Wśród eksponatów prezentowanych na ekspozycji broni znajdziemy między innymi siedemnastowieczny miecz katowski, liczne szable, pałasze, halabardy, a także pistolety skałkowe oraz karabiny skałkowe i kapiszonowe. Kolekcja rzeźby to przede wszystkim barokowe śląskie rzeźby sakralne ale i piękna piętnastowieczna figura św. Jadwigi Śląskiej. W sali na I piętrze zwolnionej przez kolekcję rzeźby zamierzamy w przyszłym roku zorganizować stałą ekspozycję poświęconą historii Ziębic. Ekspozycji takiej brakuje w naszym muzeum, a bogate dzieje miasta i jego mieszkańców niewątpliwie są godne stworzenia takiej wystawy w ziębickim muzeum.