Od 20 do 29 lipca 2011 r., codziennie otwarte zajęcia plenerowe w terenie, w małych kilkuosobowych grupach w Ziębicach i okolicy.

Informacja o miejscu spotkań plenerowych na bieżąco w muzeum. Otwarte spotkania, prelekcje i zajęcia plastyczne w określonych miejscach:

20 lipca (środa) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, godz. 1830-1930 – dwa wykłady (jeden ok. 20-25 min), następnie dyskusja otwarta dr Adam Organisty, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie:

• Malarstwo plenerowe XIX i XX wieku w Europie i na Śląsku
  • Pejzaż wewnętrzny w sztuce XIX i XX wieku.

21 lipca (czwartek) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, godz. 1830-1930 – dwa wykłady (jeden ok. 20-25 min), następnie dyskusja otwarta dr Mirosław Sikorski, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

• Malarstwo Hiszpanii Złotego Wieku i moje „Apostolado” dr Adam Organisty, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
  • „Białe pola”. Barokowa sztuka i mistyka na Śląsku.

22 lipca (piątek) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, godz. 1830-1930 – dwa wykłady (jeden ok. 20-25 min), następnie dyskusja otwarta dr Adam Organisty, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

• Pejzaż i pierwiastek duchowy w malarstwie abstrakcyjnym prof. Adam Brincken, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
  • Współczesna sztuka w Kościele – refleksje oparte na przykładach z własnych realizacji.

23 lipca (sobota) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, (jeśli ciepła pogoda – dziedziniec wewnętrzny Muzeum)

• Godz. 20 – wieczór poetycki, czytają swoje wiersze m.in.: Michał Sobol i Adam Wiedemann. Zapraszamy wszystkich chętnych do czytania swojej poezji i dyskusji.

24 lipca (niedziela) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, godz. 1830-1930 – dwa wykłady (jeden ok. 20-25 min), następnie dyskusja otwarta dr Sławomir Skrzyniarz, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego

• Afrodyta Anadyomene Apellesa i jej echa w malarstwie nowożytnym
  • Obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z punktu widzenia badacza ikonografii.

25 lipca (poniedziałek) Sala Rady Miejskiej w Muzeum w Ziębicach, godz. 1830-1930 – dwa wykłady (jeden ok. 20-25 min), następnie dyskusja otwarta dr Sławomir Skrzyniarz, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego

• Chrystus jako zwycięzca złych mocy w sztuce wczesnochrześcijańskiej
  • Śladami Thomasa Mertona po Rzymie.

Warsztaty i zabawy plastyczne dla dzieci, młodzieży i wszystkich chętnych.

27 lipca (środa) Nastrój i światło wnętrza – warsztaty i zabawy malarskie w Henrykowie - równolegle zajęcia z dwoma grupami w kościele klasztornym w Henrykowie (maksymalnie 10–15 osób; jedna grupa: dzieci w wieku szkolnym ok. 7–11 lat; druga grupa: młodzież gimnazjalna, szkoły średnie, osoby chętne) opieka: 5 studentów + 2 wykładowców część pierwsza: godz. 10–13 część druga: godz. 15–17:30. 28 lipca (czwartek)

Kolor i przestrzeń pejzażu – warsztaty i zabawy plastyczne w Ziębicach (siedziba Muzeum SGD), równolegle zajęcia z dwoma grupami (maksymalnie 10–15 osób; jedna grupa: dzieci w wieku szkolnym ok. 7–11 lat; druga grupa: młodzież gimnazjalna, szkoły średnie, osoby chętne) opieka: 5 studentów + 2 wykładowców część pierwsza: godz. 10–13 część druga: godz. 15–17:30.

Wystawa plenerow

Od 29 lipca (piątek) godz. 18:30 – wernisaż wystawy poplenerowej.

WSTĘP NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA, WARSZTATY I PRELEKCJE OTWARTY I BEZPŁATNY. W PRZYPADKU ZBYT DUŻEJ LICZBY UCZESTNIKÓW, O UDZIALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ PRZYBYCIA!!! DZIECI ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA PLENEROWE POD OPIEKĄ OSÓB DOROSŁYCH!!!